ÚVODNÍ STRÁNKA

Český výrobce kuchyňských linek, vestavěných skříní a nábytku na míru

♦ Návrhy, vizualizace kuchyní a interiérů ZDARMA

♦ Dopřejte si nejvyšší kvalitu za nejnižší možnou cenu

NAŠE PRODEJNA


Cejl 72 Brno

Content not available.
Please allow cookies by clicking Accept on the banner

Dětský pokoj

Dětský pokoj

Dětský pokoj

Tento malý pokoj prošel kompletní rekonstrukcí. Požadavkem zákazníka bylo vytvořit pokojíček pro dvě děti ve věku 10 a 12 let. Důležité bylo zachovat plochu pro hraní a přitom konstrukcí připravit pro potřeby studentského pokoje.  Nutností bylo dvě samostatné postele. Patrová postel nepřišla v úvahu, jelikož obě děti by chtěli spát na horním lůžku. Dětský pokoj byl tedy navrhnut tak, aby prostor pod lůžkem byl využit jako lehce přístupný pro menší děti. Výhodou těchto postelí je frézování otvorů do korpusu ve formě žebříku.

Tím odpadá prostor pro schůdky, který se využil pro ostatní nábytek. Dětský pokoj musí obsahovat i stůl, zvláště studentský a proto byly vyrobeny stoly na míru s dostatečným úložným prostorem na psací potřeby a případné učení. Stůl je výškově nastaven jako psací stůl a do budoucna i pro notebook. Nemalou částí tvoří část v podobě obývací stěny. Postele jsou situovány tak, aby se obě děti mohly dívat na TV s pohádkami, do budoucna si pustit, nějaký film, či herní konzoli.

Dětský pokoj

Barevná varianta u tohoto dětského pokoje na zakázku byla zvolena dekorem značky Egger – Meráno přírodní a neutrální vanilkovou lesklou barvou na dvířkách. Tyto příjemné kombinace se hodí jak do dětských let, tak i do studentských. Zdi jsou vymalované bílou barvou a tak oba odstíny krásně vynikají a zároveň nezmenšují již tak malý pokoj.

 

Dětské pokoje a nábytek do dětských pokojů na studiu Home Interier Design – Brno, Cejl 72

Návrh dětského pokoje je vždy složitý. I když si každý z nás prošel dětstvím, naše představy a přání značně ovlivnili zkušenosti a obrousil čas. Proto může být náročné se do dětského pohledu a duše opět vžít a navrhnout do daného prostoru nábytek a vytvořit útulný a hezký dětský pokoj. Protože vlastně děti jsou našimi klienty a rodiče spíše rádci a investory.

Design a dětský pokoj

Dětský pokoj je ve všech aspektech multifunkčním prostorem. Odehrává se zde řada protichůdných činností a pokoj musí plnit funkce. Děti v pokoji spí, odpočívají, hrají si, věnují se zálibám, ale také pracují (učí se). Ať už jsou děti malé, či školního věku je nutné, aby při učení udržely pozornost a drobné aspekty neodreagovávali jejich smysl se soustředit na učení. Bohužel v českých podmínkách nejsou dětské pokoje rozdělené na hernu a další pokoj spací s pracovním koutkem. Proto je nejlépe v místnosti pokud možno vyčlenit prostor pro odpočinek, prostor pro hraní a pro práci s učením.

Dětské pokoje

Dalším aspektem pro dětský pokoj jsou výšky dítěte, věk ve kterém se pokoj navrhuje a tvoří, případně do jakého věku by měl vydržet (univerzální barvy, velikosti apod). Nejen barvou se liší zájem (vzhledem k věku) dítěte, ale i potřebou vzhledu, velikosti úložného prostoru, velikostí pracovního prostoru, osvětlením a odpočinkovou částí. Proto vzhled a dispozice řadíme do věkových rozmezí a to: miminko, batole- předškolák, školák, puberťák.

Nejnáročnějším plánováním je situace dvou dětí v jednom pokoji a zvláště pokud mají rozdílný věk. Obě děti potřebují svůj osobní prostor, nárok na vzhled a úložná prostor.

Na našem studiu v Brně si můžete detailně prohlédnout příklad  vzorků barev a dekorů. Tvoříme návrhy a vizualizace nábytku a nejen dětských pokojů. Rádi Vás zde uvítáme, případně zodpovíme dotazy. Pokud by jste již měli zájem o konzultaci- zde v kontaktech si můžeme spolu domluvit schůzku po telefonu, či emailu.