ÚVODNÍ STRÁNKA

Český výrobce kuchyňských linek, vestavěných skříní a nábytku na míru

♦ Návrhy, vizualizace kuchyní a interiérů ZDARMA

♦ Dopřejte si nejvyšší kvalitu za nejnižší možnou cenu

NAŠE PRODEJNA


Cejl 72 Brno

Content not available.
Please allow cookies by clicking Accept on the banner

Pokoj pro dvě děti

Pokoj pro dvě děti

 

Pokoj pro dvě děti

Tento pokoj pro dvě děti je navrhovaný do domečku v 1. patře. Hned ze začátku byla překážka, že po levé a pravé straně nesmí být lůžko z důvodu zjištěných patogenních zón. Další specifikum bylo, že nesmí být pokoj předělen trvale a měl by být co nejvíce účelný. Díky nábytku na zakázku je tento pokoj opravdu plnohodnotně využit a není omezovaný typovostí nábytku jakož to bývá u sériové výroby sektorového nábytku. Je zde svoboda barev a dekorů a zákazník za svou investici dostane nejvíce.

Pokoj pro dvě děti ve věku : Kluk 15 let a slečna vysokoškolačka 21 let. Pokojík jsme potřebovali zanechat vzdušný, více prosvětlit, zmodernizovat a dostat prostor pro dostatečné uložení školních potřeb, ale i oblečení a dalších potřeb. Dekor dřeva a odstíny barev jsou zvolené v “hřejivém” dřevě značky Egger oživené a pestřejší barvy.

Dvířka skříní jsou zvolena v odstínu bavlny, které zesvětlí tmavší dekor dřeva a přitom není chladné jako čistá bílá. Byl zde snížen a srovnán strop sádrokartonem a postavená příčka, která kryje zasunovací předěl pokoje a zároveň tvoří předěl mezi dětmi. Tuto úpravu a další zednické práce pro nás perfektně připlavila firma RYZÍ DOMOV které tímto děkujeme 🙂

Pokoj pro dvě děti – studenty

Pokoj pro studenty na zakázku je vybaven dostatečným a funkčním nábytkem. U chlapce je dvířková skříň pro uložení oblečení, které bude chtít mít “po ruce”, jelikož to další bude mít ve vestavné skříni v prostoru sestry. Tato skříň je ve stejné rovině napojena na stůl, který má po stranách šuplíkové skříně na kolečkách. Ať už z důvodu úklidu, či přesunutí na jiné místo při učení. U stolů bylo přidáno “žebrování” z důvodu pohledového zakrytí radiátorů pod oknem a přitom zachována cirkulace a ohřev vzduchu v pokoji radiátory.

Pokoj pro dvě děti má centrálně mezi stoly studentů skříň se spodním šuplíkem pro odpadkový velký koš. Dále pak mezi pracovním stolem na zakázku je mezera pro zasunutí předělu místnosti. Ten na fotkách není, jelikož ho zákazníci zatím nechtěli řešit. Ale plánovaný byl pomocí posuvných dveří, aby oba studenti si mohli vytvořit i svoje případné soukromí při návštěvě, nebo aby nerušili. I v případě dlouhého ponocování mají posuvné dveře bránit průchodu světla a o nějaký ten decibel snížit případný hluk.

Dalším a hlavním úložným prostorem je vestavěná skříň na míru, kde jsme využili zrcadla pro prohloubení místnosti a v případě strojení a oblékání ke kontrole. Tato vestavná skříň je lemována kontrastním dřevem z důvodu vyniknutí. Zákoutí u postele slečny a vestavěné skříně je vyřešeno velkým peřiňákem a horní skříně, které jsem rozhodil rámováním a odlišnou hloubkou. Prostor nad postelí je olemován LED pásky z důvodu přisvětlení.

Dále pak postel na míru s dalším obrovským úložným prostorem v podobě vysouvací spodní části. I z hlediska zesvětlení jsme použili otěrovou desku u postele z materiálu dvířek. U chlapce je použita stejná konstrukce postele a podlouhlý peřiňák. Nad hlavou úložný prostor s použitím LED zešikmeného pásku namísto stolní lampičky. Stropní osvětlení je taktéž LED technologií v podobě zapuštěných světel. Veškerá světla i u postelí jsou včetně stmívání intenzity.

Design a pokoj pro dvě děti na zakázku

Dětský pokoj je multifunkční místností. Děti, tedy v tomto případě studenti zde tráví čas učením, relaxací, spánkem, uložením jak učení, soukromých věcí, tak i oblečení. Na učení je potřeba dostatek plochy a světla. Na odpočinek a spánek u dvou dětí a ještě různého pohlaví je dobré alespoň částečně oddělit prostor.

Dalším aspektem pro dětský pokoj jsou výšky dítěte, věk ve kterém se pokoj navrhuje a tvoří, případně do jakého věku by měl vydržet (univerzální barvy, velikosti apod). Nejen barvou se liší zájem (vzhledem k věku) dítěte, ale i potřebou vzhledu, velikosti úložného prostoru, velikostí pracovního prostoru, osvětlením a odpočinkovou částí. Proto vzhled a dispozice řadíme do věkových rozmezí a to: miminko, batole- předškolák, školák, puberťák.

Nejnáročnějším plánováním je situace dvou dětí v jednom pokoji a zvláště pokud mají rozdílný věk. Obě děti potřebují svůj osobní prostor, nárok na vzhled a úložná prostor.

Na našem studiu v Brně si můžete detailně prohlédnout příklad  vzorků barev a dekorů. Tvoříme návrhy a vizualizace nábytku a nejen dětských pokojů. Rádi Vás zde uvítáme, případně zodpovíme dotazy. Pokud by jste již měli zájem o konzultaci- zde v kontaktech si můžeme spolu domluvit schůzku po telefonu, či emailu.

Vizualizace, realizace a původní stav pokoj pro dvě děti